Príbehy svätých / Slávny ALL-STAR GAME

Tieto životopisy sú spracované podľa čiastočne fiktívnej udalosti.

Život sv. Arnolda Janssena

Svätý Arnold Janssen, hoci sa to na prvý pohľad nezdá, ale mal pestrý život. Počas detstva si často rád čítaval bibliu. Raz keď sa hral vonku na lúke pri lese tak mu raz vyplašená srnka spôsobila strach ba priam až HRÔZU a tak sa potkol o sliepku potulujúcu sa okolo. Pri tom povedal prvé a posledné neslušné slovné spojenie v živote: “SOM VITAL O ATOM“. Vytkol si svoj ľavý členok a 2 týždne kvôli tejto nešťastnej náhode musel ostať doma. Raz počas svojho obľúbeného čítania biblie a pri jedení THE ČIPSOV narazil na 13. kapitolu 1.listu apoštola Pavla CORINTHANOM a keď si prečítal o láske, tak sa rozhodol stať sa misionárom. To ho tak podnietilo, že založil vlastnú rehoľu spoločnosti Božieho slova a 8.septembra 1875 položil prvý SHOOTER pri stavaní resp. rekonštruovaní svojho misijného domu. Neskôr počas hľadania nových misionárov pre uskutočnenie svojej myšlienky sa stretáva so sv. Jozefom Freinademetzom a prvé slová pri stretnutí sú: “TY SI GDOOO?!” a tieto slová presvedčili sv. Jozefa Freinademetza stať sa takisto misionárom.

Život sv. Jozefa Freinademetza

Život svätého Jozefa Freinademetza sa začal v pohorí Dolomitov na území Južného Tirolska v dedinke Oies. Dnes je tento kraj nazvaný HROZNY, kvôli viniču ktorý je v tejto oblasti veľmi častý. Po horách okolo svojej dedinky sa sv. Jozef zvykol často túlať, tak ako viacero kráv aj býkov. Pri pohľade na tieto býky zbadal nezvyčajný nápis na chrbte jedného z nich: “Gdo Misionárom Ostane”. Vtedy mu skrsla prvá myšlienka na misijnú činnosť a býky nazval “GMA BULLS“. Po čase sa stalo jeho misijným poslaním ďaleký východ, teda Čína a už dlho sa tešil na svojich nových spolupracovníkov VYCHOD-NA-AROV. Keď sa plavil po cestedo Číny, tak jeho loď narazila na zvláštne tvory pripomínajúce korytnačky nazvané NINJA TROTLS a preto sa plavba natiahla na 2 týždne. Pri príchode do Číny spoznal číňanov a zistil, že sú to celkom POHOĎÁCI. Naučil ich variť aj svoju netradičnú kuchyňu JAJEŠNICU, ktorá je nazvaná podľa nášho pomenovania praženica.

Životy týchto dvoch svätcov sa pretli iba pár krát. No teraz nastal ďalší čas kedy sa opäť pretnú a to vo florbale, kedy každý z ich životopisov sa zhmotní do 6 tímov a ich konferencie zabojujú v najprestížnejšom zápase ALL-STAR o víťaza. O tom, kto zo životopisov sa zúčastní v tomto jedinečnom stretnutí, rozhodujete jedine VY. Hlasujte teda v hlasovaní na stránke a pošlite svojich obľúbených hráčov do tohto stretnutia! Hlasovanie trvá do utorka 26. novembra!

Príďte povzbudiť 2. decembra o 20:30 svoje hviezdy pod jedinečné svetelné efekty do arény Svetového centra florbalovej ligy UPeCe do Veľkej sály. Zažite zimomriavky, emócie, súťaž zručností a celý zápas na vlastné oči. UŽ ČOSKORO…

Attachment

Pridať komentár

vyžadované