UPeCe hostilo zápas hviezd

2. december 2013 20:30 – Veľká sála UPeCe sa zmenila na športovú „svätyňu“, tentoraz pripravenú na veľkú florbalovú exhibíciu. Prvý ročník tohto atraktívneho predstavenia prilákal viac ako stovku divákov či nadšencov, ktorí týmto športom žijú celú sezónu. Prišli povzbudiť hviezdy, ktoré si zvolili v hlasovaní a hlavne baviť sa športom, ktorý ich v aktuálnom akademickom roku nenecháva byť ľahostajnými. Poďme sa teda pozrieť ako dopadlo hlasovanie florbalových priaznivcov, aké hviezdy si vybrali.

71 Findurová Zuzana

Do svetla reflektorov však ako prvý vošiel komentátor tejto historickej udalosti Lukáš Zachar, ktorý ako vo florbale, tak aj v sprevádzaní tohto večera vynikal. Postupne na hraciu plochu zvolal vyvolených aktérov stretnutia, ktorí nastúpili pri dnešnej príležitosti v špeciálnych dresoch. Po predstavení tých najlepších z oboch konferencií, sa úvodného buly ujal p. Janko Štefanec. Ešte pred samotným čestným vhodením vyzval hráčov k čestnej hre s plným nasadením. Čakal nás zápas 3×15 minút a samozrejme aj súťaž zručností. Súboj najlepších, ktorý musel ustrážiť aj najlepší z rozhodcov, si v prvom ročníku All Star Game odpískal Viktor Vajs.

Freinademetzova konferencia vs. Janssenova konferencia

1. tretina: súboj mužskej sily

Úvodnú formáciu Freinademetzovej konferencie (hrajúci v bielych dresoch) tvorili Freňak, Bencel, Varjassy, oproti ktorým Jansenova konferencia (hrajúci v modrých dresoch) poslala Pašutha, Gunára a Horského. Začiatok čisto mužskej tretiny bol veľmi opatrný, ale hráči sa rýchlo aklimatizovali pri nových spoluhráčov a na ihrisku to poriadne rozprúdili. Ondro Pašuth ukázal finty, ktoré nenechal len na tréningu, ale podelil sa s nimi so všetkými divákmi doma i v zahraničií. Gólové umenie predvádzali Dominik Sepp (1:0), Andrej Horský (1:1), Fero Herman (2:1), dvakrát Ondro Pašuth (2:3), Štefan Tyrol (3:3), Martin Šťastný (3:4) a lahôdku v poslednej minúte predviedol Rasťo Bencel (4:4) – únik spoza brány, sťahovačka, otočka a gól.

2. tretina: ľahkosť ženskej kombinácie

Nežnú tretinu sa v úvodných formáciách proti sebe postavili Habaľová, Suchoňová, Repková a Šovčíková, Čierniková, Krivolčíková. „Freinademetzky“ síce viac poobstreľovali bránu svojich súperiek, ale „Janssenovky“ boli vo svojej streľbe efektívnejšie. V prvej päťminútovke sa presadili obe družstvá, najprv skórovala Hanka Harčariková (4:5), potom Simča Habaľová (5:5). Nasledovala hra, kedy okrem ženskej krásy sa dali obdivovať i kombinačné situácie, herná taktika častokrát lepšia ako u chlapcov či vyložené šance pred bránou. Po krátkej gólovej odmlke sa rozbehli dievčatá od Janssena a tromi presnými zásahmi poslali svoj tím do pohodlného vedenia. Strieľali: Miška Krivolčíková (5:6), Soňa Medvecká (5:7), Hanka Harčariková (5:8). V predposlednej minúte ešte znižovala Miška Repková (6:8).

3. tretina: zmiešané formácie, útočné tendencie

Na úspešnú druhú tretinu v podaní Janssenových dievčat nadviazali aj ich tímoví kolegovia: Jaro Gunár (6:9 a 6:10) a po peknej výmene prihrávok so Šťastným skóroval Andrej Horský (6:11). Na opačnej strane začali vysoké manko postupne odstraňovať Simča Habaľová (7:11), Štefan Tyrol (8:11 a 9:11) a takto rozbehnutí si jeden kúsok poslali aj do vlastnej brány – pripísane Radovi Ivanovi (9:12). Popri streleckých hviezdach sa opäť ukázal Ondro Pašuth a tentoraz napodobnil svojich súperov. Najprv predviedol obranné zákroky Dominika Seppa, herný pohyb Mikuláša Freňaka, basketbalové kraťasy, pohyb a skok Rasťa Bencela. K tomu pridal aj hrdinský prelet Supermana. Za túto show, ktorá pobavila vypredanú arénu sa obete vtipu Freňak s Bencelom odplatili najlepšie ako mohli – gólmi na 10:12 a 11:12. O vyrovnanie sa postaral Fero Herman. Krátko na to, dramatický záver načala Miška Repková gólom na 13:12. Janssenovej konferencií sa v 14. minúte tretej tretiny za veľkého povzbudzovania fanúšikov podarilo zariadiť nerozhodný stav 13:13. V poslednej minúte zápasu Maťo Borecký strelil 14. gól svojho tímu a mohol byť veľkým hrdinom, ale sedem sekúnd pred koncom „neúmyselne“ posunul bránu asi o štyri metre, za čo bol vylúčený a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Aktérom samostatného nájazdu sa stal Peter Varjassy, ktorý prekonal aj brankára s metlou v ruke. Pod brankárskym výstrojom sa nemohol schovávať nikto iný ako Ondrej Pašuth. Veľký zápas hviezd sa skončil nerozhodne 14:14.

Medzi tretinami sa odohrala súťaž zručností. Hráči súťažili v týchto disciplínach: slalom, nájazd na bránu (brankár bol vybraný z hľadiska) a šprint. Súťaž zručností vyhrala Freinademetzova konferencia

Vyjadrenia po zápase:

Martin Borecký (Shootre, organizátor): „V prvom rade som veľmi rád, že sa nám tento ALL STAR GAME podarilo zorganizovať. Pozitívom bol perfektný prístup všetkých tímov, ktoré tento projekt od začiatku podporovali. Rovnako ma teší zapojenie fanúšikov do ALL STAR hlasovania, v ktorom si mohli vybrať svoje hviezdy. V Zápase hviezd UPeCe florbalovej ligy, rovnako ako v iných zápasoch hviezd v rôznych ligách, ide v prvom rade o zábavu. Myslím, že tento cieľ sa všetkým podarilo naplniť a diváci i hráči sa mohli dobre zabaviť.”

Ondrej Pašuth (Tím hrôzy, najviac hlasov za Janssenovu konferenciu): „Zápas sa hral v dobrej atmosfére a priateľskom duchu, ani jedna strana však určite nechcela ťahať za kratší koniec. Bavili sa hráči a myslím si, že aj diváci, čo je najdôležitejšie. Taktika nášho tímu bola veľmi jednoduchá – dať viac gólov ako ich dostať. Vychádzala nám, preto nebolo potrebné ju meniť. V závere však niektorí hráči poľavili, nedodržali pokyny, z čoho vyplynuli góly súpera. Zobrali sme to však športovo a nakoniec boli spokojní aj s remízou. Treba povedať, že viacerí hráči sme sa poznali a vedeli o svojich kvalitách. Nové tváre veľmi rýchlo zapadli. Pri tejto akcii sme zabudli na všetky spory z ligových zápasov. Spojili sme svoje sily a bojovali za spoločný cieľ – dobré meno Janssenovej konferencie. To sa nám, myslím si, aj podarilo. Atmosféra bola naozaj vynikajúca. Ďakujeme organizátorom a tiež fanúšikom, ktorí pre hráčov pripravili veľmi pekné prostredie. Podľa môjho názoru to celé bolo vydarené divadlo, ktoré zvýšilo kredit Ligy UPeCe. Ja osobne sa už teraz teším na ďalšie pokračovanie tohto úspešného podujatia – či už ako hráč alebo divák.“

Mikuláš Freňak (Hrozny tím, najviac hlasov za Freinademetzovu konferenciu): „Zápas sa odohral na vysokej úrovni s veľkou srandou. Myslím si, že hlavne naše dievčatá mali zaslúžene malú prevahu, čo sa však neodrazilo na výsledku, keďže po druhej tretine bol pre nás zlý stav a to 6:8. Ale nakoniec sa to podarilo dotiahnuť na vyrovnaný zápas. Čo sa týka dievčat, v lige sú už nevyhnutnou súčasťou. Častokrát môžu chlapci pozerať nie len na krásne ženy, ale aj krásny florbal v ich podaní.“

Martin Šťastný (Ty si gdooo?!): „Zápas mal všetko, čo by ALL STARS zápas mal mať. Vybraní zástupcovia tímov sa predvádzali peknými či už individuálnymi, alebo kombinačnými kúskami. Hlavnejšie však bola zábava, pohoda a priateľská atmosféra. Myslím, že remíza po dramatickom konci bola viac než spravodlivá. Čo sa týka výkonu dievčat, nemám jediného krivého slova. Naozaj boli momenty, kedy by sme sa mohli my, chlapi, priučiť, ako hrať šikovne technicky a nie pretláčať sa silou. Dokázali svoje výkony z ligy, kde takisto, ako naše dievčatá z Ty si gdooo?!, podávajú výkony hodné opôr tímu.”

Rastislav Bencel (Ninja Trotls): „Zápas hodnotím veľmi pozitívne. Nebol dôležitý výsledok, ale zábava. Po zápasoch, kde prebieha boj do Play off to bola príjemná zmena. Hrať s neznámymi hráčmi bolo celkom iné ako so spoluhráčmi z tímu. Práve to malo svoje čaro, že sme sa mohli so súpermi trošku lepšie navzájom spoznať. Počas ligy na to nie je čas. (Reakcia na supermana a výskyt dvojníkov:) ) Mal som tu česť byť na ihrisku počas toho, ako prišiel Superman. Našťastie nepredviedol všetky svoje schopnosti, lebo by to s naším tímom dopadlo zle-nedobre. A dvojníci boli zaujímaví, aspoň som sa konečne videl ako vyzerám, keď hrám.“

Margarétka Šovčíková (Ty si gdooo?!): „All star game bola pre mňa výzva. Druhú tretinu sme odohrali samé dievčatá. Mne osobne sa veľmi dobre hralo. Myslím si, že sme si celkom rozumeli, spolupráca medzi nami bola bez akýchkoľvek nezhôd. To isté určite platí aj pre poslednú tretinu. Vďaka Ondrovi Pašuthovi som sa poriadne nasmiala, tešila sa z tohto zápasu a verím tomu, že aj moji spoluhráči. Nie je nič krajšie a lepšie, ako keď ľudia majú radosť z toho, čo robia. Určite budem na All star game dlho a rada spomínať. V prvom rade by som sa chcela poďakovať celému športovému tímu za organizovanie All star game a taktiež aj za celú florbalovú ligu. V neposlednom rade ďakujem všetkým fanúšikom tímu Ty si gdooo?!, ktorí vytvárajú fantastickú atmosféru počas našich zápasov. Sme im za to neskutočne vďační a veľa to pre nás znamená.“

Alžbetka Čierniková (Corinthians): „Pred zápasom som bola riadne nervózna. Bála som sa ako to pôjde, najmä nám dievčatám. Navyše to bola pre mňa nie úplne najpríjemnejšia situácia pred takým publikom. Cez zápas chalanov to zo mňa opadlo, začala som to vnímať ako takú show – zabaviť sa a zabaviť aj ľudí. Ondro Pašuth bol v tomto super. Ako sme začali hrať my – baby, to bola paráda. Hralo sa mi výborne. Určite to bolo iné ako s chalanmi – oni držia hru a ja sa im snažím pomáhať, ale stojí to na nich. A zrazu sme boli iba baby, a my sme mali udržiavať hru, nahrávať si, strieľať góly. Myslím si, že sme to zvládli. Nakoniec sa nám podarilo aj vyhrať, takže ma to riadne nakoplo do tretej tretiny.“

autor: Terka Grešnerová