PLAY-OFF REVIEW: Papieroví favoriti nezaváhali

Po základnej časti sa už naplno rozbehli boje v PLAY-OFF (hrá sa na 2 víťazné zápasy).
V každej sérii sa ujali vedenia papieroví favoriti.

Exkoordinátor Jojo Harinek poslal už v 8. sekunde svoj tím XVGeneration+ do vedenia nad favorizovanými Ninja Trotls, no kooši a ich kamoši sľubne rozohraný zápas nedotiahli do víťazného konca, keď napokon prehrali pomerom 6:13.
O najväčšie prekvapenie prvých zápasov prvého kola sa mohli postarať Šťastné slony, ktoré nad favorizovaným tímom Corinthians viedli ešte v poslednej minúte 6:5. Do konca stretnutia ostávalo 42 sekúnd, keď „Korinťan“ Andrej Horský najprv vyrovnal a ten istý hráč potom 3 sekundy pred záverečnou sirénou aj rozhodol o tesnom triumfe svojho tímu. No shame ani Rýchle šípy nedokázali držať krok s topfavoritmi (Tím hrôzy, resp. VýchodNaÁre). Viac sa očakávalo od Wasabi, ktoré síce hralo “na pol plynu”, no aj tak uštedrilo Bobosziku 9. prehru v rade. GMA sa čiastočne revanšovali Shootrom za minuloročnú prehru v boji o bronz, ktorí navyše prišli o svoju oporu Michala Gavroňa (obnovené zranenie kolena). Príjemne prekvapili Kokosáci, ktorí hrali bez rešpektu proti favorizovaným “Rajám“. Kozí vrch ostáva na víťaznej vlne, keď porazil tím Myslím, teda som.

Do prvého kola play-off zasiahlo spolu 110 hráčov a 74 z nich bodovalo.
→ Spolu padlo 138 gólov (17,25 na zápas).
→ Neuveriteľných 27 gólov videli diváci v zápase Stingrays – Kokosáci (15:12). Naopak „len“ 10 padlo v zápase GMA Bulls – Shootre (6:4).
→ Najproduktívnejším strelcom bol šesťgólový kapitán Kokosákov Ján Brusák (vľavo), ktorý strelil v priemere jeden gól každých 105 sekúnd. Tesne za ním zaostal Pali Nechaj (druhý zľava) zo Šťastných slonov – ten potreboval na svoj hetrik len 5 a pol minúty (priemer na 1 gól – 1:52).
→ Najefektívnejším hráčom bol pre zmenu iný kapitán – Kristián Dufinec (druhý zprava) z tímu VýchodNaÁre, ktorý bodoval v priemere takmer každú minútu (za 6:56 mal bilanciu 3+3, priemer 1:09 na 1 bod). Medzi dievčatami kraľuje Simona Habaľová (vpravo) z Ninja Trotls (za 8:06 mala bilanciu 4+3, priemer 2:01 na 1 bod).