Hviezdy 10. hracieho kola

Jar nám už klope na dvere a po dlhej zimnej prestávke sa znovu stretávame vo Veľkej sále, kde spoločne fandíme našim obľúbeným hviezdam z UFL. Tie veru na nič nečakali a aj v novom desiatom kole sa nám parádne predviedli a potešili nás svojimi skvelými výkonmi. V tomto týždni sme boli svedkami 67 gólových akcií, z ktorých až 17 gólov zaznamenal tím Wasabi, ktorý odohral dve víťazné stretnutia. Aj vďaka získaným 4 bodom sa hráči z Wasabi tímu dostali na tretie miesto v našej celkovej tabuľke. Na jej čele sú s rovnakým 16 bodovým výsledkom aktuálne hráči z tímov weKings a Rytiers. Do Play-Off časti však máme ešte pred sebou pomerne dlhú cestu a ešte veľa bodov na rozdávanie, takže rozhodne nie je ešte všetko pre ostatné tímy stratené a máme sa zo strany hráčov určite ešte na čo tešiť. Späť ale k hviezdam z nášho desiateho hracieho kola, tu sú:

Hráčky týždňa:

3. Eliška Eckerová (Amatéri)

204_LogoBig_Amateri

Eliška je nová posila, ktorá prišla do tímu Amatérov, ktorým zatiaľ patrí neobľúbené posledné miesto v celkovej tabuľke UFL. Avšak na svojich zápasoch ukazujú driemajúci veľký herný potenciál a veľakrát sa vedia rýchlo gólovo dotiahnuť na svojho súpera. Stalo sa tak aj v ich poslednom zápase proti hráčom z Fúda, v ktorom sa body museli rozdeľovať. Svoju zásluhu tak na získanom bode má práve aj Eliška, ktorá si vo svojom premiérovom zápase otvorila aj svoju streleckú gólovú listinu a udeľujeme jej 3. miesto v našom rebríčku hviezdy týždňa! Gratulujeme!

2. Katarína Regulyová (Rysy)

1139_Photo_Katarina-Regulyova

,,Chceme vidieť Rysa!“ sa znovu rozliehalo po Veľkej sále, tentokrát v stretnutí Rysov proti tímu FloorLife. Prvý polčas patril jednoznačne našim mačkovitým šelmám, ktoré prekvapili svojou rýchlou a agresívnou hrou a strhli vývoj zápasu na svoju stranu. V závere prvej časti hry sme tak boli svedkami už štvrtého gólu, ktorý vďaka peknej asistencie od Tomáša Bajsa zavesila do súperovej bránky 2. hviezda týždňa Katka. Avšak druhú časť zápasu zobrali do svojich rúk lepšie súperi, a tak sme boli svedkami strhujúceho zvratu, v ktorom dobre naladené Rysy nakoniec podľahli tesným výsledkom 8:6 v prospech FloorLife-u. Veríme, že svoju bojovnosť mačky nestratia a ukážu ju aj v nasledujúcom stretnutí aj spolu s gólovo rozbehnutou Katkou. Držíme im palce!

1. Alia Abdul Karimová (Wasabi)

1162_Photo_Alia-Abdul+Karimova

Hráči z tímu Wasabi odohrali pred začiatkom zimnej prestávky 7 herných stretnutí. Preto sa museli popasovať hneď na začiatku našej jarnej časti s dvoma zápasmi v jednom kole. Tejto úlohy sa však zhostili veľmi dobre, nakoľko herne nepochybili ani v jednom stretnutí, či už proti hráčom z tímu Kladivá alebo Corinthians. Medzi hráčkami bola najdominantnejšou Alia, ktorá si pripísala do štatistík 5 bodov za 3 góly a 2 asistencie. Veríme, že jej forma aj strelecká muška vydrží čo najdlhšie! Najbližšie ich čaká totiž zápas so Šťastnými slonmi a šťastie veru býva niekedy poriadne vrtkavé. Nič sa však už nezmení na skutočnosti, že sa stáva našou prvou hviezdou týždňa! Gratulujeme!

Hráči týždňa:

3. Marek Kantorík (Wasabi)

1167_Photo_Marek-Kantorik

Svoje zásluhy na oboch cenných víťazstvách tímu Wasabi má aj Marek Kantorík. V prvom zápase nastrieľal súperovi 4 góly a pridal jednu asistenciu. V druhom stretnutí to bolo síce o gól menej, ale gólový hattrick spolu aj s jednou asistenciou si znovu zopakoval. Aj vďaka týmto skvelým výsledkom je momentálne druhým najlepším strelcom v lige a stáva sa našou 3. hviezdou týždňa! Blahoželáme!

2. František Šefčík (FloorLife)

1129_Photo_Frantisek-Sefcik

Prehrávať 0:4 po prvých 13 minútach stretnutia nedodáva veľa optimizmu pre získanie dvoch bodov za víťazstvo. Avšak hráči z tímu Floorlife nám v stredu dokázali, že všetko sa dá, keď sa v ďalších minútach zápasu tímovo zjednotili a všetku svoju silu presmerovali do ofenzívy. Bratia Brandýsovci a František Šefčík tak nenechali nič na náhodu a svojou premyslenou taktikou a rýchlosťou blesku zvrátili stav stretnutia vo svoj prospech. František zabezpečil najprv vyrovnanie stavu na 5:5, čo viedlo oba tímy k vypýtaniu si oddychového času a následne potom svojím tretím gólom v zápase zabezpečil výhru pre svoj tím a pre seba ocenenie druhej hviezdy týždňa! Gratulujeme!

1. Jozef Babál (GMA Bulls)

1221_Photo_Jozef-Babal

Od konca novembra sa na víťaznej vlne držia a čoraz vyššie do tabuľky posúvajú hráči z tímu GMA Bulls. V tomto kole však narazili na tím The Newcomers, ktorý stále útočí na prvé priečky v celkovom umiestnení tímov. Napätie medzi tímami sa dalo v utorkovom poslednom zápase krájať a pekné herné príležitosti sa striedali na oboch stranách. Prvý polčas skončil  nerozhodným stavom 3:3, avšak druhú tretinu otvoril svojím prvým hattrickom Jozef Babál a Newcomerom sily pomaly dochádzali. Aj keď sa stihli ešte 2x dotiahnuť na súpera, ďalšie 3 Jozefové strely končiace v ich bránke rozhodli, že toto stretnutie nakoniec prehrali výsledkom 5:10. Veríme, že Jožkovi forma vydrží a tešíme sa na jeho ďalšie parádne akcie končiace v súperovej sieti!