Hviezdy 6. hracieho kola

Ani sme sa nenazdali, a 6. hracie kolo UFL-ky nám už rozdalo svoje body víťazným tímom. Tento týždeň sme ale videli z organizačných a časových dôvodov až o 3 zápasy viac, nakoľko sa hralo už aj v pondelok večer. Niektoré tímy, ako napríklad: weKings, Rytiers, GMA Bulls, The Newcomers a WILD FLAMES tak mali príležitosť uchmatnúť si pre seba celkovo 4 body do tabuľky. Podarilo sa to nakoniec iba tímu weKings, ale aj ostatné tímy nám predviedli svoju bojovnosť v napínavých zápasoch, v ktorých sme sa rozhodne mali na čo pozerať. Okrem našich štandardných troch hviezd týždňa máme v tomto kole aj špeciálnu priečku, na ktorej sa umiestnil najužitočnejší hráč pre svoj tím, ktorý nastúpil na obe stretnutia počas tohto kola. A tu sú už naše hviezdy:  

 

Hráčky týždňa:

3. Veronika Olšavská (Dinosaury v chladničke)

1174_Photo_Veronika-Olsavska

Naše známe Dinosaury v chladničke nemali posledné 3 stretnutia dostatočne veľa síl, aby otočili skóre vo svoj prospech. V zápase so Šťastnými slonmi si ale držali pazúrmi aj zubami ako tak najtesnejší jednogólový rozdiel už na konci prvého polčasu. Potom góly postupne pridávali a za jedným z nich stála aj naša tretia hviezda týždňa Veronika, ktorá spoločne aj so svojimi spoluhráčmi vybojovala dlho očakávané a cenné víťazstvo a 2 nové body. Gratulujeme!

2. Alžbeta Brisudová (Rysy)

1137_Photo_Alzbeta-Brisudova

Alžbetka dostala poriadnu chuť strieľať súperom oku lahodiace góly. Po minulotýždňovom druhom mieste v našom rebríčku a strelenom hattricku hráčom z tímu Fúdo, nemali proti rozbehnutým Rysom žiadnu šancu ani hráči z tímu WILD FLAMES. Aj keď hrali doslova o dušu a v zápase aj 2x viedli, rozbehnutú strelkyňu zastaviť nedokázali a tak si Betka pripísala ešte o gól navyše so streleckou bilanciou 4+0. Potvrdilo sa, že nie je dobré dráždiť rozbehnuté mačkovité šelmy, ktoré majú chuť uloviť si miesto v tohto sezónnej PLAY-OFF. Držíme palce!

1. Michaela Repková (GMA Bulls)

1226_Photo_Michaela-Repkova

Tento týždeň naše ihrisko respektíve aréna patrila jednoznačne hráčke s číslom 21, Miške Repkovej, ktorá obe stretnutia býkov z GMA dominovala a naozaj hrala poriadne divokú hru so svojimi súpermi. S parádnou bilanciou 6 gólov a 2 asistencie ju tak bolo vidieť nie len v obrannej línii, ale predovšetkým aj v útoku. Svojou aktivitou teda napomohla k zisku troch bodov pre svoj tím, ktorý pomaly ale isto opúšťa neobľúbený koniec bodovacej tabuľky. Len tak ďalej, GMA Bulls!

Najužitočnejšia hráčka: Mária Mikolášová (The Newcomers)

1147_Photo_Maria-Mikolasova

Špeciálne ocenenie si toto kolo zaslúži Mária Mikolášová! Aj keď sa jej nepodarilo tento týždeň bodovo presadiť, svojím bránením a hrou dopomohla svojmu tímu vyhrať prvé stretnutie nad FloorLife a odohrať so cťou a poslednými silami aj stretnutie proti súčasným lídrom weKings. Druhý zápas bol o to náročnejší, že tím The Newcomers nemal náhradníkov, a tak iba 3 hráči držali aj ťahali za jeden koniec spolu celých 24 minút. Máriu teda bolo vidno nie len pred vlastnou bránkou v defenzíve, ale aktívne sa zapájala aj do útokov a v niektorých momentoch naozaj chýbalo už len trošku šťastia, aby to tam padlo. Ale aj pre hráčov The Newcomers platí: „Komu sa nelení, tomu sa zelení!“ Tak držíme im palce a Márii prajeme ešte veľa strelených gólov a pekných asistencií!

 

Hráči týždňa:

3. Rafael Sepp (GMA Bulls)

1224_Photo_Rafael-Sepp

Ako už bolo napísané, GMA Bulls zabrali toto kolo na plné obrátky a okrem svojej vynikajúcej hráčky Mišky, prebudili vo svojom tíme aj svoje divoké esá. Jedným z nich je aj Rafael, ktorý sa v zápasoch predviedol rýchlou hrou s peknými prihrávkami, ktoré pridávali býkom šance dosiahnuť vysoký víťazný výsledok. S piatimi pripísanými bodmi v bilancii 3+2 sa tak stáva našou treťou hviezdou týždňa! Gratulujeme!

2. Adam Rehák (The Newcomers)

1146_Photo_Adam-Rehak

Druhou hviezdou týždňa sa stáva Adam, ktorý tiež patrí medzi hráčov, ktorí toto kolo odohrali obe naplánované stretnutia. V prvom zápase ukázal svoje herné myslenie pohotovými a rýchlymi prihrávkami do súperovej časti ihriska a z troch takýchto nahrávok aj padli rýchle góly. V druhom zápase bol hlavným tvorom akcií a útoku na súperovu bránku. Gól mu síce nepadol, za to konštrukcia bránky sa neraz otriasala po celom svojom obvode. No aj po prvej prehre sa The Newcomers nemajú začo hanbiť a s hráčmi ako je aj Adam ešte určite zaútočia aj na prvú priečku bodovacej tabuľky.

1. Dominik Rajský (weKings)

1203_Photo_Dominik-Rajsky

Hneď v prvom stretnutí tohto kola sme videli najemotívnejší a najagresívnejší zápas medzi 8 bodovými tímami weKings a Rytiers. Dokopy hráči vystrelili vyše 60 striel do priestoru bránky, no iba 12 z nich prešlo až do bránky a boli z nich góly. Bojovnosť a odhodlanosť vyhrať zo strany hráčov boli cítiť v každej jednej hracej minúte. Hráčom nie len zápasu ale aj prvou hviezdou týždňa sa tak stáva Dominik Rajský, ktorý súpera rozhodne nešetril, strelil mu hattrick a na ďalšie 3 góly prihral. A keďže rozbehnutý vlak len ťažko zastavíš, ďalší gól si pripísal aj v nasledujúcom zápase proti The Newcomers. Hráči weKings sú tak po 6. kole na čele bodovacej tabuľky a Dominikovi k 7 pripísaným bodom gratulujeme!

Najužitočnejší hráč: Martin Štefanec (WILD FLAMES)

1186_Photo_Martin-Stefanec

Za najkrajší okamih 6. hracieho kola jednoznačne označujeme otvárací gól pre hráčov z tímu WILD FLAMES v stretnutí proti tímu GMA Bulls, pod ktorým sa podpísal najužitočnejší hráč s číslom 12, otec Martin Štefanec! Gól bol taký parádny, že spustil vlnu radosti a potlesku nie len na strane fanúšikov a spoluhráčov, rozhodcov i zapisovateľov, ale aj na strane súpera. Martin si tak otvoril nie len svoj gólový účet, ale rozhodne si získal aj mnoho nových sympatií. Svojou prítomnosťou na ihrisku vždy napomáha svojmu tímu, či už sú to dobré nahrávky, pekné strely alebo nebojácne bránenie. Veríme, že si svoju energiu a optimizmus prinesie aj do ďalších stretnutí a budeme tak svedkami ďalších krásnych momentov a športových akcií! Ďakujeme!

Pridať komentár

vyžadované