Hviezdy 8. hracieho kola

November je už aktuálne za nami a spolu s ním aj zápasy, ktoré sa odohrali v prvom adventom týždni. Tak ako sa niektorí ľudia naháňajú už teraz za vianočnými darčekmi, tak podobne to vyzerá aj s našimi tímami, ktoré zbierajú s čo najväčšou snahou body do našej UFL tabuľky, v ktorej sa neustále premieňa celkové poradie. V tomto kole sme boli svedkami, že dosiahnuť pohodlný náskok v prvom polčase je naozaj skvelou výhodou a hlavne psychickou vzpruhou pre daný tím, ktorý si ho vytvorí. Samozrejme, pre druhý tím je o to náročnejšie, keď má za úlohu otočiť skóre, ale aj pri viacgólovom vedení nie je stále vždy všetko stratené, dokým sa nevzdajú samotní hráči. Vedia o tom aj naše hviezdy, ktoré rozhodne poriadne bojovali, počas zápasov sa nevzdávali a svojou hrou aj šikovnosťou tieto pravdy potvrdili. Hviezdami 8. kola sú nasledujúci hráči:

 

Hráčky týždňa:

3. Ivana Kozaciková (Fúdo)

1190_Photo_Ivana-Kozacikova

V druhom pondelkovom zápase sme videli práve spomínanú dominanciu jedného tímu, ktorý viedol už od 4. hracej minúty stretnutia. Hráči z tímu Fúdo našli v sebe dobrú náladu, hrali jednoducho a dopredu si rozmysleli všetky možné ťahy na súperovú polovicu. Na druhej strane arény ich súper však bojoval ako vedel, ale v zložení troch hráčov sa im hralo oveľa ťažšie. Výsledkom bolo menej časté bránenie Fúda a do útoku sa dostávali aj ich dievčatá, ktoré si vypracovali veľmi pekné akcie. Dvakrát to tam padlo aj našej Ivanke, ktorá využila prihrávky od spoluhráčov a nemilosrdne tak zvýšila náskok pre svoj tím, ktorý porazil Kladivá vysokým výsledkom 1:10.

2. Monika Fecenková (WILD FLAMES)

1179_Photo_Monika-Fecenkova

V stredu to rozhodne vo Veľkej sále vrelo. Nie len na ihrisku, ale aj medzi fanúšikmi a divákmi. Dôvod bol totiž jasný, hral sa zápas medzi Amatérmi a WILD FLAMES. Napätie sa dalo krájať, nakoľko oba tímy nemali ešte vo svojich štatistikách zaznamenané víťazstvo. Skóre otvorili Amatéri ale Plamene šľahali a odpovedali vyrovnávajúcim gólom pomerne rýchlo. Avšak zlé striedanie im zobralo hráča a prišli minúty, kedy sa WD presunuli do svojej obrany. No hneď v prvom oslabení to do svojich rúk nekompromisne zobrala naštartovaná Monika, ktorá prekľučkovala medzi dvoma protihráčmi a nádhernou strelou rovno do brány prekvapila zaskočeného súpera. A práve svojím odhodlaním v náročnej situácii dopomohla k prvému víťazstvu Plameňom tesnou výhrou 5:4. Gratulujeme!

1. Júlia Olexová (WeKings)

1196_Photo_Julia-Olexova

Čo nie je, môže raz byť. Hráči weKings zatiaľ nepocítili pocit prehry v lige, avšak v stretnutí proti tímu Corinthians sa im ďalšie víťazstvo nepodarilo pripísať. Zápas to bol rozhodne náročný, super viedol hneď takmer od začiatku hry o 4 góly a tak weKings potrebovali zmeniť taktiku a pokúsiť sa s tým niečo spraviť. Keď nefungovalo zloženie 2 chalani + 1 dievča, vyskúšali aj formáciu s tromi dievčatami. Tá aj keď zdanlivo viacej bránila, rozhodne sa hlásila aj do útoku a miestami si vytvorila aj dobrú šancu. A v samotnom konci sa to aj potvrdilo, keď padli až 3 góly zo strany weKings, pričom dva z nich zavesila naša prvá hviezda týždňa Julka. K víťazstvu gratulovať síce nemôžme, za to za jej snahu a odvahu rozhodne klobúk dolu z hlavy dávame a držím palce Julke aj do ďalších stretnutí!

 

Hráči týždňa:

3. Filip Kuboš (Rysy)

1142_Photo_Filip-Kubos

Rysy mali toto kolo veľmi ťažkú úlohu. Stretli sa v ňom totiž s hráčmi z tímu The Newcomers, ktorí si po poslednej prehre chceli zlepšiť ako skóre, tak aj náladu i miesto v tabuľke. Na čele s nezastaviteľným Liborom Botkom však Rysy odolávali len prvý polčas, kedy to bola ešte rovnocenná rozohraná partička. Avšak ani v druhom polčase nechceli Rysy svoju kožu predať len tak ľahko. Liborovej taktike a hre začal konkurovať nebojácny Filip, ktorý zamiešal karty a nechýbalo veľa, aby zápas skončil minimálne remízou. Streleným hattrickom a neutíchajúcim podporovaním do aktívnej hry aj ostatných spoluhráčov sa 3. hviezdou týždňa stáva Filip! Gratulujeme!

2. Štefan Ortutay (Fúdo)

1187_Photo_Stefan-Ortutay

Druhou hviezdou týždňa sa stáva Štefan, ktorý sa vrátil k svojím starším hviezdnym výkonom. V zápase proti Kladivám jasne dominoval, hru si užíval, prihrávky vymýšľal a do tabuľky si bilanciu 4+1 zapísal. Svojimi gólmi otvoril a aj ukončil toto stretnutie a my veríme, že sa mu podarí udržať si formu aj do ďalších zápasov a potiahne tak Fúdo k čo najkrajším herným výsledkom!

1. Michal Mravík (Rytiers)

1213_Photo_Michal-Mravik

Rytieri sú stále na čele tabuľky momentálne so 14 bodmi. O tie dva posledné ich chceli obrať Šťastné slony, ktorým sa však v tomto vzájomnom stretnutí nedarilo a práve to šťastie im chýbalo asi najviac. Snažili sa ako najviac vedeli, ale Rytieri zavelili do útoku a trojica Michal Mravík, František Bekeš a Peter Kapralčík spoločnými akciami prevalcovala aj naše Slony. Najviac sa to darilo práve Michalovi, ktorý po ihrisku viac lietal než behal a s bilanciou 4+2 sa podpísal pod vysokým víťazstvom 13:3. K víťazstvu gratulujeme a prajeme veľa šťastia obom tímom do ďalších zápasov!

 

 

 

1 Komentár

  • Jenelle

   30. apríla 2017

   That’s cleared my thoughts. Thanks for cobnuinrtitg.

   Reply

Pridať komentár

vyžadované