Hviezdy 9. hracieho kola

A je to tu! Jesenná časť UFL-ky spolu s 9. kolom je ukončená. Začala nám tak dvojmesačná prestávka, počas ktorej nás čakajú vianočné sviatky, ale aj oveľa menej obľúbené skúškové obdobie. V našej tabuľke je však priebežne poradie tímov jasné. Na jej čele sú zatiaľ neohrození Rytieri, ktorí majú o zápas a 2 body viac pred hráčmi z weKings. Na tretej pozícii sú obľúbení The Newcomers so 7 odohranými zápasmi a celkovo s 12 bodmi. V jarnej časti teda uvidíme napínavé kolá, v ktorých sa bude bojovať nie len o prvé miesta v tabuľke, ale určite aj o prebojovanie sa do Play-Off, nakoľko stred tabuľky je túto sezónu mimoriadne vyrovnaný. Toto kolo bojovali medzi sebou napr. Šťastné slony s Corinthians, GMA Bulls s FloorLife, ba aj hráči Fúda s Dinosaurami z chladničky. O tom, že práve tieto tímy sú silovo aj herne pomerne dobre vyvážené, svedčia aj ich vyrovnané stretnutia, v ktorých zahviezdili a svoje tímy potiahli k zisku 2 bodov práve títo ocenení hráči:

Hráčky týždňa:

3. Veronika Glatznerová (GMA Bulls)

1227_Photo_Veronika-Glatznerova

Hráči z GMA Bulls sa pomaly ale isto dostávajú znovu do svojej formy. Po niekoľkých remízach si znovu pripisujú plný počet bodov za vyhraný zápas, tentokrát nad tímom FloorLife. Veľakrát vidíme, že ich aktívne drží a smerom do útoku tiahne predovšetkým Miška Repková. Ale v tomto stretnutí ju v tom samu nenechala Veronika, ktorá hrala tímovú partiu, snažila sa dobre prihrávať a niekedy aj nakombinovať pekný útok smerom na súperovú bránku. V prvej minúte jej to aj strelecky vyšlo a spustila tak gólové rodeo býkov, za čo jej patrí 3. miesto medzi hráčkami tohto týždňa! Gratulujeme!

2. Kristína Eliášová (FloorLife)

1125_Photo_Kristina-Eliasova

Z druhej strany ihriska proti GMA Bulls bojovali spomínaní hráči z FloorLife-u. Aj keď obranu mali rozloženú v dobrých kombináciách, štyri rýchle góly v prvom polčase ich veľmi netešili a donútili ich zmeniť svoju hernú taktiku. Do druhého polčasu už nastúpili s ešte väčším odhodlaním zmeniť niečo s výsledkom, a tak sme boli svedkami veľmi pekných útočných akcií. Šťastie sa na nich usmialo až ku koncu celého zápasu, keď práve posledných 5 minút bolo v réžii dievčat a posledným gólom stretnutia od našej Kristínky skončil zápas s výsledkom 6:3. Za snahu a neutíchajúcu bojovnosť udeľujeme Kike 2. miesto v našom rebríčku hviezd!

1. Dominika Garajová (Fúdo)

199_LogoBig_Fudo

Posledný ligový zápas v tomto kalendárnom roku bol riadnou 82 strelovou prestrelkou medzi Fúdom a Dinosaurami z chladničky. Opäť sa zdalo, že trojgólové vedenie zo strany DzCH bude náročným sústom pre hráčov Fúda, ale tí sa nezľakli a od prebiehajúcej 7. minúty prvého polčasu začali pomalými krokmi dorovnávať svojho súpera. Prvý polčas skonči remízou a v druhom začala poriadna dráma, kedy strely na bránu padali svetelnou rýchlosťou, ale góly pribúdali skôr hráčom z Fúda. Veľkú zásluhu na tom mala dvojica Štefan a Dominika, ktorí zvrátili stav stretnutia a svojimi hattrickmi porazili Dinosaurov 8:5. Dominike k trom gólom gratulujeme a stáva sa našou prvom hviezdou 9. hracieho kola!

Hráči týždňa:

3. Roman Kvočka (weKings)

1204_Photo_Roman-Kvocka

Hráči weKings si zatiaľ v našej lige počínajú veľmi dobre. Aj keď v minulom kole prvýkrát prehrali, v zápase proti Rysom zvolili od začiatku hry veľmi rýchlu streleckú ofenzívu. Tá sa im aj vyplatila, nakoľko Rysy sa museli veľakrát vracať aj po dobrom útoku čo najrýchlejšie spať do svojej obrany. Výsledkom tejto hry boli nastrelené góly, ktoré svietili na ukazovateli na strane hráčov weKings. Veľkú zásluhu mal na nich aj Roman, ktorému po trojtýždňovej pauze tento zápas vyšiel, pripísal si 2+1 bilanciu a stal sa tak našou 3. hviezdou týždňa. Gratulujeme!

2. Kristián Stroka (Dinosaury v chladničke)

1172_Photo_Kristian-Stroka

Naše Dinosaury majú spolu s Rytiermi najviac odohraných zápasov, konkrétne až deväť. Bodovo sa ale stále nachádzajú niekde uprostred tabuľky, nakoľko v ich štatistikách pozorujeme, že jeden týždeň vybojujú peknú výhru a v ďalšom kole sa to na ich strane vystrieda s tesnou prehrou. Potenciál v nich však stále drieme a dokazovali to aj v súboji s Fúdom. Toto kolo si útočnú stratégiu Dinosaurov zobral na starosť náš ďalší hrajúci koordinátor Kiko a darilo sa mu veľmi dobre. V zápase strelil nie len otvárací gól, ale aj svoj v poradí už druhý hattrick! Škoda, že na výhru to nestačilo a Dinosaury tak znovu tesne prišli o nové dva body. Svoje chvosty ani hlavy však ešte určite definitívne nesklopili a tešíme sa na ich výkony aj v jarnej časti UFL-ky!

1. Peter Kapralčík (Rytiers)

1219_Photo_Peter-Kapralcik

Ani toto kolo Rytieri nezaváhali a obhájili svoje prvé miesto na čele tabuľky. Avšak zápas s Wasabi bol celý prvý polčas nerozhodný a rozhodovalo sa až v druhom polčase zápasu. Na konci toho prvého sme videli aj presilovú hru na strane hráčov z Wasabi tímu, ale svoju príležitosť nevyužili a tak sa skóre nemenilo. V druhom polčase sa poriadne naštartoval Peťo, ktorý najprv nahrával na tretí gól a o pár minút neskôr pridal do súperovej bránky aj celkovo štvrtý presný zásah. Aj keď sme do konca zápasu videli ešte dve vylúčenia, Rytieri na čele s rozbehnutým Peťom svoj náskok už nepustili a dotiahli ho až do konečnej výhry 6:3. Gratulujeme!

Na záver hviezd 9. kola a aj jesennej hracej časti Vám aj my, členovia športového tímu UPeCe, prajeme krásne, šťastné a požehnané vianočné sviatky v kruhu najbližších a veríme, že sa opäť stretneme v našich jarných kolách pri zápasoch plných radostí a parádnych herných výkonoch všetkých našich hviezdnych hráčov UFL-ky! 😉