Hviezdy týždňa (5)

Prvá obhajkyňa postu hviezdy týždňa a tri nové tváre medzi najlepšími.

Hráčky týždňa (5):

3. Veronika Olšavská (Dinosaury v chladničke)

Súboj Dinosaurov s “ňúkamermi” bol aj minisúbojom dvoch spolubývajúcich Veroník – Olšavskej a Letkovej. Prvá menovaná síce v zápase nebodovala, no výraznou mierou sa pričinila o získaný bod, keď zblokovala a zastavila viac striel ako Brooks Orpik v NHL a nejeden raz si na nej vylámala zuby aj spomínaná šéfka Športového tímu.

2. Michaela Repková (GMA Bulls)

V zápase s Wasabi “býčia 21-ka” absentovala a tak na nej bolo vidieť obrovskú chuť. V súboji so Slepačím tímom mala prsty v štyroch góloch – jeden strelila a na tri ďalšie nahrávala.

1. Alia Abdul Karimová (Wasabi)

Neuveriteľné výkony podáva nová tvár v drese “modrých chrenov” a ako prvá hráčka v histórii dokázala obhájiť post prvej hviezdy týždňa. V pondelok sa prezentovala piatimi gólmi do siete Rysov, ku ktorým pridala aj jednu asistenciu.

Hráči týždňa (5):

3. Dominik Šubjak (Dinosaury v chladničke)

Dinosaury vstupovali do zápasu s Newcomers s ambíciou “nedostať nad 10”. Líder tabuľky ich však podcenil a už v druhej minúte bolo 2:0 pre Dinosaurov, keď sa 2-krát presadil Dominik Šubjak. 21-ročný rodák z Trstenej behal, bojoval a bol jednou z ústredných postáv svojho tímu. Vyzerá to tak, že Dinosaury, ktorým ušla výhra až 68 sekúnd pred koncom, sa v lige už “ohriali” a potrápia ešte nejeden tím.

2. Martin Borecký (Tučniaky)

Proti Tučniakom stáli Rýchle šípy, ktoré ako jediné v lige ešte nebodovali. Prvý polčas bol z oboch strán nemastný-neslaný, no druhý polčas odštartoval kapitán Tučniakov gólom cez celé ihrisko, ktorým poslal svoj tím do vedenia a položil základ úspechu. Od toho momentu sa na hokejky Tučniakov vniesla pohoda, čo potvrdili ďalšimi šiestimi gólmi. Sám tohtoročný koordinátor sa presadil ešte 2-krát – raz po individuálnej akcii a raz pri presilovej hre a skompletizoval tak svoj hetrik.

1. František Korček (Šťastné slony)

Po tom, čo “slony” pustili body v zápase so Slepačím tímom, sa im veľké šance v súboji s Rytiermi nedávali a očakávala sa jasná záležitosť. Slony však prekvapili a väčšinu zápasu držali s favoritom krok. V ich drese zahviezdil minuloročný kapitán tímu František Korček, ktorý sa prezentoval hetrikom a sám dokázal streliť viac gólov ako trojnásobný víťaz Tím hrôzy dokopy (Rytieri porazili Tím hrôzy 4:2).