Poznáme skoro všetky tímy postupujúce do play off

Olympijské hry sa blížia ku koncu, NHL a KHL čochvíľa obnovia svoje „mašinérie“, začína sa osemfinálová časť Ligy Majstrov či Pohára UEFA a do nášho UPece sa po vynútenej skúškovej pauze opäť vracia základná časť florbalovej ligy. Program pre športového fanúšika vyzerá byť atraktívne nabitý. V našom domovskom stánku sa odohralo deviate kolo. Skôr, ako sa pozrieme na výsledkový servis predposledného kola, zhrňme si, čo zaujímavé sa udialo v kole minulom.

Krátky súhrn 8. kola (3. a 11. december 2013)

Ninja Trotls a Hrozný tím hrali o lepšiu pozíciu v bojoch o play off. Tento súboj vyhrali Ninja Trotls 5:1. VýchodNaÁre zobrali vôbec prvé body doteraz najsuverénnejšiemu tímu ligy – GMA Bulls. Vyhrali 10:6 a atakujú vedúcu priečku v tabuľke. 1.FC Jaješnica odohrala vyrovnanú partiu s Pohoďákmi, ale počas celého zápasu ťahala za kratší koniec. Prehrala 7:9 a v tomto kole mala stále na svojom konte 0 bodov. Corinthians deklasovali Son vital o atom vysoko 9:3. Bratia Gunárovci nastrieľali spolu 8 gólov. Tím hrôzy nemal zľutovanie so Shootrami. Naložil im 12:0. Shootre sme ešte také bezmocné v tejto sezóne nevideli. Ty si gdooo?! si v skomplikoval postup do play off. S THE Čips remizoval 6:6 a tími si body podelili. THE Čips získal prvý bod v tejto sezóne.

9. kolo

Tím hrôzy – Corinthians

Do Tímu Hrôzy sa zo zámoria vrátila Veronika Šubjaková a najlepší tím minulej sezóny tak skompletizoval svoju súpisku, ale tento večer do hry nezasiahli bratia Ján a Peter Pašuthovci. Nechýbal však kapitán Ondrej Pašuth, ktorý si po dvojmesačnej „gólovej hladovke“ do sýtosti vychutnal svojho súpera. Začiatok zápasu bol na oboch stranách veľmi rozpačitý. Vynútená pauza vyviedla hráčov z hracieho tempa a prvý nie veľmi atraktívny polčas bol iba zohrávanie sa. Corinthians v úvode zacítili možnosť predčiť Tím Hrôzy, ale táto ich prvotná aktivita bola jediným svetlým momentom ich hry. Prvý polčas skončil 3:1 v prospech Tímu hrôzy (góly: M. Halaš, Cibuľa, O. Pašuth – Kovalčík).

V druhom polčase už diváci sledovali koncertné sólo Ondra Pašutha, ktorému do brány padla skoro každá strela. Kanonieri ako Gunárovci, Kurtulík, Gažík a Kovalčík sa bezmocne prizerali tomuto umeniu a nedokázali sa po všetkých stránkach vyrovnať súperovi. Zmohli sa akurát na jednu priamu strelu na bránu. Tím hrôzy najmä zásluhou sedembodového Pašutha (šesť gólov v druhom polčase), M. Halaša a S. Medveckej vyhrali vysoko 11:1. Tento úvodný zápas bol poznačený aj nevýrazným výkonom hlavného rozhodcu. Nezdar doteraz úspešných „Korinťanov“ by sa dal pripísať aj kalkulácii možného súpera v play off a touto prehrou sa pravdepodobne vyhli Tímu hrôzy.

Tím hrôzy – Corinthians 11:1 (3:1)

Strely na bránu 20:7, presilovky 0/0:0/0

Rozhodoval: Erik Tomi

Shootre – Ty si gdooo?!
Ak chcel tím Ty si gdooo?! pomýšľať na play off, musel naplno bodovať v súboji so Shootrami. Do zápasu nastúpili s odhodlaním čeliť tejto výzve. V úvode viedli zásluhou Roba Kovalčíka, neskôr sa ubránili aj v oslabení, ale v 8. minúte po peknej, rýchlej a kombinačnej hre na oboch stranách vyrovnal Matúš Rohaľ. Kapitán TSG?! Lukáš Pariža po minúte poslal svoj tím posledný krát do vedenia. V závere prvého polčasu zariadil dvojgólový Rohaľ a Zdenko Iskra polčasovú výhru 4:2.

Ani v druhom polčase Ty si gdooo?! nevzdali snahu bojovať o vyraďovaciu časť ligy. Snažili sa streliť kontaktný gól, ale prišla fáza zápasu, kedy v každej minúte „šutre“ strelili gól. Najprv v 16. minúte načal obranu TSG?! Borecký, potom Vargovčíková a dvakrát Z. Iskra. Tím okolo kapitána Parižu sa už ťažko dostával do zápasu. Definitívne K.O. zasadil Matúš Rohaľ svojimi dvoma presnými zásahmi v 22. minúte. Fanúšikov Ty si gdoo?! aspoň na záver potešil gólom Martin Šťastný. Postupové miesto tak TSG?! nemal vo svojich rukách. Záviselo to na priamom rivalovi o túto pozíciu – Son vital o atom. Ten však vyhral zápas s THE Čips a Ty si gdooo?!, ktorý dostatočne plnil celosezónnu funkciu trápenia favoritov, sa v budúci týždeň rozlúči s 2. ročníkom florbalovej ligy.

Shootre – Ty si gdooo?! 10:3 (4:2)

Strely na bránu 20:12, presilovky 0/1:0/0

Rozhodoval: Viktor Vajs

Son vital o atom – THE Čips

Zápasová gradácia vyvrcholila v poslednom súboji tohto večera. Diváci sledovali rýchly, nekompromisný florbal, s množstvom šancí na oboch stranách. Kým v tabuľke poslední, ale dobre naladení THE Čips nehrali o žiadne dôležité body, Son vital o atom hral o všetko. V časovom rozmedzí 1:00 a 1:41 dosiahol Andrej Horský najrýchlejší hetrik, aký florbalová liga zažila. V obrane so Zacharom si SVAT udržal čisté konto do 6. minúty. V druhej polovici polčasu začalo gólové doťahovanie sa a do prestávky padali ešte tri streli do bránky THE Čips (Zachar, Iskra, Horský) a aj SVAT päťkrát inkasoval (Ivan 2, Podhorec 2, Rehorčík).

Druhý polčas bol v réžií SVAT. THE Čips sa zbytočne sami oslabovali, keď si dvakrát minútový trest odsedela za ženy sama hrajúca Michaela Krivolčíková (nedovolené postavenie v bránkovisku a nešportové správanie). Ku gólovej sláve Andreja Horského sa chcel priblížiť aj jeho spoluhráč Lukáš Zachar a svojimi individuálnymi výjazdmi pridal tri presné zásahy. Vo svojom oslabení prekvapivo skóroval najlepší strelec „čipsov“ Rado Ivan a v tejto istej minúte potrestal previnenie Krivolčíkovej Horský. Son vital o atom si výhrou 10:6 vybojoval posledné postupujúce miesto v Janssenovej konferencii do play off.

Son vital o atom – THE Čips 10:6 (6:5)

Strely na bránu 16:18, presilovky 1/2:0/0, oslabenia 0/0:1/2

Rozhodovali: Viktor Vajs, Karol Ďuriš

1.FC Jaješnica – Gma Bulls

Stretnutie prvého s posledným malo jasného favorita, ale priebeh naznačoval úplne inak. Odkedy si Gma Bulls zabezpečili postup do play off, zvoľnili svoju hru. Aj napriek tomu začali súboj svojou kombinačnou hrou, spomalenou rozohrávkou, rozumnou prihrávkou a súhrou chalanov s dievčatami. Ale Jaješnica zásluhou individuálnych kvalít Tyrola a Matonoga našla recept na „býkov“. Kráľa strelcov Tyrola bolo vidieť na ihrisku neustále či už strieľať gól, alebo likvidovať tutovku Gma Bulls. Pripísal si štyri presné zásahy, podobne ako jeho spoluhráč František Matonog. „Býky“ v prvom polčase viedli 2:0 zásluhou Repkovej, Babála a tretí gól do siete Jaješnice posielal Dominik Sepp. Na konci prvého dejstva a pokračovaním v tom druhom si 1.FC Jaješnica vytvorila náskok 8:3. Na konci druhého polčasu tím Dominika Seppu vytvoril mierny tlak a svojho súpera výrazne prestrieľal, ale za bránkovou čiarou skončili len tri loptičky. Jaješnica prvýkrát v sezóne bodovala a tak sa zrodila druhá prehra Gma Bulls v rade, čo ohrozuje ich vedúcu pozíciu v tabuľke.

1.FC Jaješnica – Gma Bulls 8:6 (5:3)

Strely na bránu 12:17, presilovky 0/0:0/0

Rozhodoval: Ondrej Pašuth

Hrozny tím – VýchodNaÁre

V štvrtom kole sa tieto tímy stretli vo veľmi pútavom súboji. Aj v tomto kole nám východniarske derby ukázalo atraktívny zápas. VýchodNaÁre doteraz ťahali štvorzápasovú šnúru bez prehry a Hrozny tím po nevydarenom poslednom kole stále veril v postup do play off. V prvom polčase sa odohral svižný súboj a rovnaký počet striel na bránu či polčasová remíza 1:1 svedčili o vyrovnanosti súperov.

V druhom polčase si viacej príležitosti na skórovanie vytvorili VýchodNaÁre a v 17. minúte viedli 4:1 (góly: Tomi, Buzogáň, Dufinec). Hrozny tím pôsobil, ako keby celý druhý polčas hľadal ideálnu formáciu na strelenie gólu. V 6. minúte sa predsa len podarilo skórovať Michalovi Gačkovi, ale VýchodNaÁre dokázali „hroznym“ odskočiť na rozdiel štyroch gólov (strieľali Tomi, Kadlec). V posledných dvoch minutách zápasu sa neustále flegmaticky pôsobiacemu Varcholovi (Hrozny tím) podarilo dvomi gólmi priblížiť k súperovi, ale jeho „delovky“ prišli neskoro a Hrozny tím prehral 4:6.

Hrozny tím – VýchodNaÁre 4:6

Strely na bránu 11:17, presilovky 0/0:0/0

Ninja Trotls – Pohoďáci

V prvom vzájomnom súboji Pohoďáci vyhrali nad Ninja Trotls rozdielom triedy. Inak to nebolo ani v tomto kole. Trotls už aj s doliečeným Sádovským boli nevýrazní a v zápase im nič nevychádzalo. Pohoďáci diktovali tempo zápasu, ktorému sa ich súperi prispôsobili. Výborní strelci a dobre hrajúce dievčatá Trotls nič nevymysleli a česť tímu zachraňoval Bencel, ktorý si tečovanou strelou pripísal jediný gól zápasu. Na druhej strane Pohoďáci skórovali v prvom polčase trikrát (Malý, Herman, Surový) a v druhom polčase si pripisovali tiež tri presne zásahy (Surový, Malý 2). Šesť a pol minút do konca si Ninja Trotls vypýtali oddychový čas, ale ani toto taktizovanie nepomohlo vysokej prehre 1:6. Trotls teraz čaká neľahká úloha: súboj na diaľku o účasť v play off s Hroznym tímom. Postupovú šancu tak nemajú len vo svojich rukách.

Ninja Trotls – Pohoďáci 1:6

Strely na bránu 9:13, presilovky 0/0:0/0

Dohrávka 7. kola

Pohoďáci remízovali s VýchodNaÁre 4:4 a budú hrať vo vyraďovacej časti ligy. VýchodNaÁre obsadili prvú priečku v tabuľke Freinademetzovej konferencie.

autor: Terka Grešnerová