Predstavujeme tímy sezóny 2015/2016 (1. časť)

Štvrtá sezóna prestížnej UPeCe florbalovej ligy bola pred dvoma týždňami úspešne zahájená. Medzi mantinelmi behá viacero známych i neznámych tvárí.
Na jednej strane sa nachádza pätica tímov, ktorá už má s touto ligou skúsenosti z predošlej sezóny a bude chcieť vylepšiť svoje predchádzajúce umiestnenia. Na strane druhej sú to nové tímy, založenie nejedného z nich však majú na starosti ostrieľaní UPeCe športovci.
V  trojdielnom seriáli si postupne predstavíme staré i nové tímy, ich zloženie, ambície i názory na florbalové dianie. Kapitánom sme zároveň položili otázku týkajúcu sa jednej z noviniek tohtoročnej sezóny, ich odpovede nájdete na konci článku.

Angry Birds

Prvé bolo logo, potom prišlo slovo. Takú časovú následnosť mal vznik názvu tímu Angry Birds. Partia, ktorá sa dávala dokopy systémom ,,tvoj priateľ je i môj priateľ“ sa prvýkrát spoločne stretla desať minút pred premiérovým zápasom. Kapitán Roman Kvočka o hráčskom zložení tímu pre našu stránku uviedol: „Väčšina z tímu hrala už aj minulú sezónu. Všetci sme na podobnej úrovni, dúfam teda, že sa bude dať spoľahnúť na každého a ťahúňom bude každý jeden, vrátane mňa. Aj keď sme prvý zápas (vs. GM Bulls) prehrali, myslím, že to nebolo zlé. Sme nesmierne šťastní, že sme dostali možnosť zahrať s v tejto známej aréne (preslávená, legendami opradená UPeCe Veľká sála, pozn. red.). Mali sme menšie obavy, že sa nám nepodarí do súťaže dostať, ale sme tu a urobíme všetko pre to, aby sme dokázali, že sme tu právom.

Zostava tímu: Roman Kvočka (C), Denisa Medvedecká, Zdenko Iskra, Richard Lauko, Juraj Novotný, Bianka Zsigmondová, Jakub Lacek, Ján Brusák, Ivan Marfoldi

Kladivá

Rozbiť každého súpera. O to sa budú snažiť hráči tímu Kladivá. Z množstva hráčov, ktorí si minulý rok chodili zahrať pre zábavu, sa vyselektovala súťažná deviatka. Pokračuje kapitán Miroslav Rác: ,,Na začiatku sme sa nepoznali, volal som tam cudzích ľudí. Časom sme však vytvorili dobrú partiu, ktorá si rozumie aj mimo ihriska. Spoliehať sa budeme najmä na súdržnosť tímu a disciplínu obrancov. Strieľať góly už by nemal byť problém. Možnosť zahrať si UFL znamená pre nás jediné: nastal čas rozšíriť sieň slávy o nové mená.

Zostava tímu: Miroslav Rác (C), Tomáš Žigo, Nikola Karvašová, Vladimír Tóth, Lukáš Skala, Elena Štefancová, Roman Pikna, Matúš Behun, Monika Kulášová

Tučniaky

V jeden septembrový večer bežal v UPeCe animovaný film. O nenápadných, šikovných, prekvapivých a vtipných tučniakoch z Madagaskaru. Tieto bieločierne živočíchy inšpirovali Martina Boreckého natoľko, že po nich pomenoval svoj florbalový tím.

Pôvodne som nemal v pláne skladať tím, ale predstava, že moji veľmi dobrí kamaráti by ostali bez florbalu a nehrali by ligu, ma napokon nakopla k tomu, aby som dal dokopy spoločný tím. Snažil som sa vytvoriť skupinu ľudí, ktorí by si rozumeli predovšetkým po ľudskej stránke, takže v našom prípade bola partia dôležitým faktorom. UPeCe liga pre nás znamená možnosť zašportovať si, stretávať sa a súperiť s našimi priateľmi či známymi, rovnako však možnosť spoznať nových hodnotných ľudí, odreagovať sa od školy a ostatných povinností v príjemnom a priateľskom prostredí. Nie góly, víťazstvá či medaily nám ostanú, ale práve priateľstvá. Pred dvoma rokmi som získal bronzovú medailu a mám ju odloženú kdesi v škatuli… Oveľa viac si však cením priateľstvá, ktoré v našom tíme počas tej sezóny vznikli a ktoré udržujeme dodnes. Víťazstvá sú super, no nemali by byť našim prvoradým cieľom.“

Zostava tímu: Martin Borecký (C), Dominik Rajský, Lukáš Furka, Júlia Olexová, Kristína Eliašová, Emília Brišová, Miroslav Hudák, Tomáš Michalík, Pavol Michniak

The Newcomers

Okrem šéfovania športovej oblasti v UPeCe zvláda Veronika Letková aj aktívne sa zúčastňovať na akciách. Bývalá florbalová reprezentantka sa po odchode z Rýchlych šípov rozhodla založiť vlastný tím, ktorý vďaka kapitánovi Jaroslavovi Hlúškovi dostal príznačný názov The Newcomers (angl. Nováčikovia). Málokto však tuší, že tento názov, resp. jeho skratka má aj druhotný význam.

Iniciálky TN znamenajú skratku Trenčianskeho kraja, z ktorého pochádzajú všetci členovia tímu. Doteraz sa navzájom ešte všetci nepoznáme a nikdy sme takto pokope spolu nehrali, dokonca ani zoznamovací tréning sa nám pred začiatkom UFL nepodarilo uskutočniť. Najdôležitejšia je dobrá partia, preto bude podstatné, aby sme si navzájom sedeli hlavne ľudsky, boli jeden pre druhého dobrým kamarátom a vedeli sa navzájom podporiť. Čo sa týka samotnej hry, máme v tíme podľa môjho názoru kvalitné hráčky/hráčov a určite každý svojím dielom prispeje k tomu, aby sme podávali vyrovnané výkony,“ uviedol kapitán Jaroslav Hlúšek.

Zostava tímu: Jaroslav Hlúšek (C), Jozef Fábry, Patrik Buday, Veronika Letková, Libor Botka, Daniel Nguyen Xuan, Mária Mikolášová, Adam Rehák

Tohtoročnou novinkou v lige sú mantinely. Ako hodnotíte tento krok organizátorov súťaže?

Roman Kvočka (Angry Birds): Mantinely sú dobré, celkovo sa hrá v pohode. Hodnotím to len pozitívne, asi sa nenájde nikto, kto by bol proti.

Miroslav Rác (Kladivá): Určite je to krok vpred, aj keď to zdvihlo cenu štartovného o 50%. Budeme radi aj za ďalšie inovácie. 🙂

Martin Borecký (Tučniaky): Je to naozaj veľké plus! Doteraz boli mantinely zo stolov a okrem toho, že to vyzeralo veľmi provizórne, to bolo aj nebezpečné pre hráčov. Na skutočných mantineloch sa navyše hrá oveľa lepšie.

Jaroslav Hlúšek (The Newcomers): Môžeme to hodnotiť jedine pozitívne. Určite si za to organizátori zaslúžia pochvalu.