Sumár UFL: 4. sezóna úspešne zahájená

Šťastné slony  4:4  Dinosaury v chladničke

Prvý zápas sezóny sa odohral medzi staronovým tímom Šťastných slonov a Dinosaurami v chladničke. Pred zápasom bola vyhlásená tipovacia súťaž o strelca otváracieho gólu v sezóne 2015/2016. Nikto netipol JoJa Bachana, ktorý v čase 2:50 otvoril skóre v prospech Šťastných slonov. Na prázdno nezostala ani ženská zložka tímu. V polovici polčasu vsietila gól Barbora Bátorová a krátko na to sa ku nej pridal aj František Korček (obaja z tímu Šťastných slonov). Nováčikovia sa síce rozbiehali dlhšie ako by chceli, ale nedali sa odstrašiť a krátko pred odchodom do kabín znížili na 3:1. Strelcom sa stal kapitán Stroka po nahrávke Dominika Šubjaka. Toto skóre svietilo na ukazovateli v priebehu polčasu.

V úvode druhého polčasu sa nechal vylúčiť Bachan, ktorý držal hokejku v neprimeranej výške. Dinosaury početnú prevahu nevyužili a tak až do 21. minúty zápasu bol stav nezmenený. Potom prišiel  nečakaný zvrat zápasu, keď Dinosaury napádali súperovu bránku, teda aj fyzicky vyčerpali Slony a troma gólmi sa dostali do vedenia zásluhou Korca, Draganovej a Stroku. Stav 4:3 v prospech Dinosaurov sa však nepáčil Korčekovi z tímu Šťastných slonov, ktorý minútu pred koncom zápasu vyrovnal skóre a tak otvárací zápas UFL skončil uspokojivým výsledkom pre oba tímy a to remízou 4:4.

 

Kladivá  6:6  Rysy

Súboj dvojice nováčikov začal úspešnejšie pre tím Rysy kedy už v prvej minúte skórovala Alžbeta Brisudová po prihrávke Hollého, ktorý pridal o pár sekúnd ďalší gól. Zjavne dobre rozbehnuté Rysy spomalila Nikola Karvašová, ktorá znižovala na 1:2. Na tento gól 100% odpovedala Alžbeta Brisudová (1:3). Po ženskom gólovom súboji sa konečne zapojili aj chlapci z tímu Kladív. Lukáš Skala a Vladimír Tóth po prieniku do predbránkového priestoru obaja mierili presne a vyrovnali na 3:3. Kladivá ku koncu polčasu nevyužili presilovku, keď Ján Tišliar zahral vysokou hokejkou a tak stav zostal nezmenený.

Kapitán tímu Rysy – Bajs zvyšoval už 19 sekúnd po začiatku druhého polčasu. Tlak Rysov pred bránou súpera neprestával a za nedovolenú hru v bránkovisku si premiérovú minútu na trestnej odsedel Vladimír Tóth z tímu Kladív. V tomto prípade sa dá hovoriť o fráze: „nedáš, dostaneš“ . Miro Rác potrestal Rysy a dorovnával na 4:4. Nasledovala gólová prestrelka. Najskôr presne mierila Brisudová z Rysov a na opačnej strane presne mierili  Vladimír Tóth (asistencia Miro Rác) a Miro Rác (asistencia Nikoly Karvašovej). Na ukazovateli bol stav 6:5 pre víťazstvachtivé Kladivá, ktoré po zlom striedaní obdržali minútový trest za príliš veľa hráčov na ihrisku. Hoci Rysy presilovku nevyužili, už 8 sekúnd po jej skončení svojím štvrtým gólom prispela Brisudová a vyrovnala.  Rysy zobrali oddychový čas a po jeho vypršaní sa usadili pred bránou Kladív. Monika Kulášová sa snažila brániť svoju bránu, a tak pokľakla v malom bránkovisku, čo rozhodcovia ocenili 1 trestnou minútou. Tú však Kladivá ustáli a vyčerpali si aj oni svoj timeout. Na konci sa už neudiali žiadne zmeny a už druhý zápas v poradí skončil remízou

Rýchle šípy  3:10  RYTIERS ON THE KOŇS WITH ZBRAŇS OF MASSIVE ATTACK

V poslednom zápase večera sa čakalo nie len na 20 minútové oneskorenie, ale aj na prvý gól, ktorý zavesil Tomáš Vajda, kapitán Rýchlych šípov, až v 4. minúte využívajúc presilovku, kde Tibor Meliš z tímu Rytierov sedel za príliš veľa hráčov na ihrisku. Stanislavovi Červenkovi sa nepriaznivý stav nepozdával a vyrovnal. Jeho radosť však netrvala dlho a Kantorík znova posunul šípy do vedenia. Zlomovým okamihom polčasu sa stalo vylúčenie Vajdu za nedovolenú hru v bránkovisku. To naštartovala koňa rytiera Michala Mravíka, ktorého zbraň masívneho ataku  dvakrát po sebe trafila presne medzi žrde. Prvýkrát v zápase sa presadila ženská časť osadenstva až v 10 minúte, kedy Košnárová po prihrávke Vajdu skórovala. Stav 3:3 sa menil až po výmene strán.

Rytieri osedlali svoje driemajúce kone, docválali ku bráne šípov a pod taktovkou kapitána Červenku vyvíjali na nich tlak väčší ako Washington Capitals na Jaroslava Haláka v pamätnej štvrťfinálovej sérii východnej konferencie play off 2010. Presne mieril Meliš (3x), Laššo, Dúcová a Mravík, ktorý pridal ďalšie 2 góly do svojej zbierky, z toho raz využil početnú prevahu spôsobenú vylúčením Veroniky Garajskej za nedovolenú hru kolenami.

Budoi Bulldogs Florbal Club since 1785   6:14   The Newcomers

Po neblahom začiatku pre The Newcomers keď 19 sekúnd od začiatku zápasu otvoril skóre nekompromisnou strelou Rasťo Bencel z tímu Bulldogov sa zdalo že zápas nebude až taký vyrovnaný ako sa očakávalo. Presne tak sa aj stalo, ale žiaľ pre tím Bulldogov. Po litroch preliateho potu do brány doklepol Jaroslav Hlúšek odrazenú loptu ktorú nepresne mieril Patrik Buday. Ten zvyšoval skóre na 2:1 z pohľadu Newcomers a 14 sekúnd na to, opäť rozvlnil sieť. Pri oboch góloch asistoval Jozef Fábry. Kapitán Hlúšek sa nedal zahanbiť, a tak elegantnou strelou zvyšoval skóre. Krátko na to zahviezdila aj ženská časť tímu, k strele sa odhodlala Veronika Letková po prihrávke Patrika Budaya. O 38 sekúnd sa v tíme Bulldogov rozhodla Veronika Štepanayová že si chce vyskúšať ten pocit zo streleného gólu a upravovala na 2:5 po prihrávke Hucka. Bencel napodobnil strelkyňu predchádzajúceho gólu a 2 zásahmi znižoval na rozdiel gólu. Buday bol zásadne proti takémuto vývoju zápasu, a tak zobral iniciatívu do vlastných rúk a už svojím 3. gólom zvyšoval. Toho napodobnil spoluhráč Fábry rovno z buly mieril presne. 1. polčas sa teda skončil 7:4 v prospech The Newcomers.

Otvárací gól druhého polčasu zamieril perfektne hrajúci Buday, ktorému nahrala Letková, pár okamihov na to kapitán Hlúšek a neskôr Fábry. 10:4. Hucko z tímu Bulldogov zastavil rozbehnutý vlak Trenčanov a po prihrávke Bencla mieril neomylne do brány. Na druhej strane Fábry našiel dobre postavenú Letkovú, loptička úspešne skončila za bránkovou čiarou a pri ďalšom góle si vymenili úlohy. Buday, ktorému sa sypali góly ako z deravého vreca znovu navyšoval. Kapitán Hlúšek excelentne naservíroval pred prázdnu bránku Michalovi Huckovi od Bulldogov 101% gólovú šancu a ten decentne upravil výsledok. v čase 24:04 si Bulldogy zobrali oddychový čas a zmenili tak celú taktiku. Na ihrisko poslali trojicu nežne hrajúcich slečien. Tie ustrážili svätyňu svojho tímu až do konca zápasu.

 

GMA Bulls  6:4  Angry Birds

V novej sezóne družstvo GMA Bulls odohralo svoj prvý zápas proti týmu Angry Birds. Po zapískaní píšťalky  sme mohli po 28 sekundách vidieť otvárací gól, ktorý do bránky GMA Bulls strelila Denisa Medvecká po asistencii Romana Kvočku. No GMA sa nedalo zahanbiť a dorovnalo skóre potom čo Julka Janiglošová strelila svoj prvý gól v sezóne, na ktorý jej asistoval Matúš Horvát. Angry birds však neprestávalo bojovať. Zdenko Iskra sa ujal loptičky a po nahrávke Jurajovi Novetnému sa opäť chopili vedenia. Potom čo sa Julka dostala k loptičke a zavesila súperovi ďalší krásny gól sa tým GMA Bulls mohli tešiť z dorovnania výsledku. Potom sa zápas začal vyvíjať v prospech GMA Bulls. Neskôr strelil gól Matúš Horvát, ktorým sa už definitívne dostali do vedenia. Prvý polčas skončil výsledkom 5:2, keď náskok vo vedení zvýšili Miška Repková a Rafael Sepp po asistenciách Matúša a Sama Horvátových.

Cez polčas si hráči nachvíľku oddýchli a s plným nasadením nastúpili do druhého polčasu. V druhom polčase sme zaznamenali prvé vylúčenie, ktoré bolo po nedovolenej hre v bránkovisku, ktorú hral Matúš Horvát a musel si odsedieť minútový trest na lavičke. Angry Birds využili presilovku a krásnou akciou  Romana Kvočku, ktorý nahral na znižujúci gól Denise Medveckej. Denisa, ale tri minúty asi ešte v plnej eufórii z gólu bola vylúčená za nedovolenú hru v bránkovisku, takže ďalších minútu pozorovala zápas len z trestnej lavičky.  No Angry Birds prekvapili a dokázali skórovať po samostatnej akcii Zdenka Iskru aj v oslabení čím znížili výsledok už na 5:4. Posledná zmena vo výsledku nastala v čase 23:31, kedy hráč týmu GMA Bulls Rafael Sepp potvrdil výsledok gólom, teda GMA Bulls vyhrali nad Angry Birds.

 

WASABI  8:5  Tučniaky

Svoje prvé zápasy v sezóne odohrali aj Tučniaky a Wasabi. Zápas sa v prvej minúte vyvíjal veľmi pokojne, ale v druhej minúte sme videli prvý faul v zápase, kedy po nedovolenej hre bol vylúčený hráč Tučniakov Lukáš Furka. Skóre zápasu otvorila Alia Karimová z týmu Wasabi, ktorá skórovala po prihrávke Dana Grigara. Ďalšie dva góly sme taktiež mohli vidieť v bránke Tučniakov, kedy loptička padla do siete po góle Grigara, ktorému asistovala Mariňáková a po vydarenej akcii Pavlov skóroval Molnár, nahrával Mrázko. Potom sa ale prebudili súperi a začali znižovať skóre. Najskôr znížila Julka Olexová, ktorej asistoval Miro Hudák a k už len jednogólovému náskoku pomohol Dominik Rajský, po ktorého samostatnej akcii sa ocitla loptička v bránke týmu Wasabi. Prvý polčas teda skončil tesným výsledkom 3:2 pre tým Wasabi.

Druhý polčas začal rovnako ako prvý a to vylúčením. Dominik Rajský hodil hokejku, a tak minútu oddychoval na trestnej. Wasabi využili presilovku a Palo Molnár skóroval z prihrávky Alii Karimovej o minútu sme mali menšie deja vú pretože sme mohli vidieť opäť gól Pala Molnára po nahrávke Alii Karimovej. Stav bol 5:2, keď po samostatnej akcii znížil rozdiel Maťo Borecký. Potom opäť nasledovali dva góly tímu Wasabi. Kedy jeden gól strelil Mišo Horvát a druhýkrát sa loptička dostala do bránky po strele Alii Karimovej, ktorej nahral strelec predchádzajúceho gólu. Po týchto dvoch góloch opäť po samostatnej akcii znížil hráč týmu Tučniaky Maťo Borecký. Posledný gól za tým Wasabi opäť inkasovala Alia, ktorej tentokrát na strelu nahral Alfonz Juck. Záver zápasu ukončil strelou loptičky do bránky Lukáš Furka za Tučniaky.

Pridať komentár

vyžadované