Florbalový turnaj

Florbalový turnaj

Tohtoročný turnaj vo floorbale aj tentokrát priniesol množstvo kvalitných zápasov v ktorých sa niekedy rozhodovalo až v posledných sekundách. Na víťazov či už tímy alebo jednotlivcov čakali pekné poháre a zaujímavé ceny.

Račianskí Špílmachri

Malačané

Ňúkamŕs

Účasť bola takmer naplnená, prihlásilo za 22 tímov, ktoré si zmerali sily v 5 základných skupinách buď po 4-och alebo 5-ich tímoch. Mohli sme vidieť čisto chlapčenské zloženia ale aj čisto ženské zloženia tímov. Dokonca až dva- Uhni aj tak netrafím! a The Freestylers, ktoré sa zhodou okolností postavili proti sebe v základnej skupine. Faktom, že neboli iba do počtu ukázali aj niektoré výsledky proti chlapčenským, resp. zmiešaným tímom.

BODKY Tím

FC Bandurky

Dynamo TyPilsi “B”

Náladu na turnaji nám pravidelne okoreňovali svojimi „heftami“ šikovné moderátorky Mária Budzáková a Ľudmila Imrichová . Výroky typu mal ši bránic a podobné nielen východniarske pokriky sprevádzali celý turnaj a jeho príjemnú atmosféru. Počas niektorých zápasov sa mikrofónu chytil aj skúsený komentátor Lukáš Zachar a ukázal svoje rečnícke schopnosti so štipkou humoru a množstvom zaujímavých informácií či už zo sveta UFL alebo všeobecne floorballu.

FC WC

Obednú pauzu nám spríjemnil chutný obed od Gastro tímu, pričom takisto koláč ako desiata bol podľa mnohých účastníkov veľmi dobrý nápad.

Na turnaji sme mohli sledovať viaceré známe tváre z UFL ktoré poskladali nejeden tím a už v základných skupinách ukazovali svoje kvality. Tím hrôzy vyrukoval hneď s dvomi zostavami aby si zvýšil svoje šance na prípadný úspech a tak zastrašili ostatných súperov. Prvým menovaným a to v zostave Ján Pašuth, Ondrej Pašuth a František Horváth sa neskôr podarilo aj vyhrať celý turnaj pričom hrali celý čas iba v trojčlennej zostave (nemal kto striedať, kvôli zraneniu štvrtého hráča).

RUTINERi

FC Sranda

Asi najlepšie zápasy sa začali vo vyraďovacej časti, kde by som spomenul najmä semifinále medzi dvomi Tímami Hrôzy (TH družstevník Východ a TH Plesk Senica) kde sa rozhodovalo až v druhom predĺžení. TH Družstevník Východ musel hneď po prvom polčase dobiehať trojgólovú stratu avšak ani to ich nezastavilo v ceste za titulom.


Šéfovia 5:4 TH Plesk Senica

Šéfovia

TH Plesk Senica

Druhým vynikajúcim zápasom bolo aj stretnutie o 3. miesto keď Šéfovia na čele s najlepším strelcom aj najproduktívnejším hráčom Lukášom Zacharom a súčasne aj s najlepšou strelkyňou a tiež najproduktívnejšou hráčkou Veronikou Letkovou, ktorí sa zjavne nezmierili iba s jedným ocenením zabojovali do posledných sekúnd, kde museli dobiehať náskok súpera a nakoniec zvíťazili v pomere 4:5.


TH Družstevník Východ 9:3 Dží-Em-Ej DETERMINATORS

TH Družstevník Východ

Dží-Em-Ej DETERMINATORS

Zahanbiť sa nenechali ani finalisti TH Družstevník VýchodDží-Em-Ej Determinators (prezývaní aj determinanti :D). Zápas bol veľmi vyrovnaný až do druhej polovice druhého polčasu keď sa TH Družstevníku Východ podarilo konečne odpútať od svojho súpera o dva góly, ktorý potom musel hru otvoriť a tak dostal ešte pár kusov do naštrbenej obrany a prehral výsledkom 3:9. Po zápase zostali ešte chvíľu smutní, keďže ich odveký rival im opäť zhrabol titul na poslednú chvíľu, avšak všetci si nakoniec prajne podali ruky a odišli so vztýčenou hlavou.

Záverom veríme, že turnaj bol pre všetkých príjemným športovým zážitkom v priateľskom duchu a že sa takto stretneme aj na jar. Ďakujeme všetkým zúčastneným za kvalitný a veselý turnaj a prajeme Vám požehnané Vianočné sviatky

Špeciálne poďakovanie patrí:

Fotografovi- Jankovi Lukášovi
Pátrovi Johnymu Ambattu,
Jánovi Jakabovičovi a Miroslavovi Hudákovi a…

(moderátorky)

Ľudmila a Mária

Tím PyroTECHNIKOV

GASTRO Tím

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletnú galériu môžete nájsť TU

(moderátorky)

Pridať komentár

vyžadované