Florbalový turnaj UFO 2016

V sobotu 10.12.2016 sme boli v Bratislavskom UPeCe unesení športovým UFO-m. A nie hocijakým, ale pravým florbalovým! 🙂 DSC_0123

Práve u nás sa totiž zišlo 16 najodvážnejších, najobávanejších a najšportovejších tímov, ktoré sa prihlásili do tohto florbalového turnaja s cieľom zašportovať si, zabaviť sa a tráviť tak v kruhu svojich kamarátov a priateľov parádnu športovú atmosféru.

Hralo sa od rána po dokončení registrácie hráčov4 základných skupinách systémom každý s každým. Hneď prvé zápasy boli vyrovnané, hráči sa snažili hrať takticky a nikto nepodceňoval svojho súpera. Výsledkom boli časté rýchle akcie, šikovné ťahy hráčov a následne aj veľmi pekné góly, za ktoré by sa nehanbili ani špičkoví florbaloví hráči!

0 (26)

Základná časť sa odohrala ešte doobeda, po nej nasledovala sv. omša s otcom Martinom Štefancom. O doplnenie potrebnej energie do vyraďovacej časti, sa v čase obeda postaral náš obľúbený Gastro Tím, ktorý nám pripravil chutný šalát s mäsom. Po krátkej pauze sa nám začali zápasy, v ktorých víťazné tímy postupovali už priamo do štvrťfinále.

DSC_0129

Šťastie bolo premenlivé, skákalo z jedného tímu na druhý, a preto sme boli svedkami aj náhlych zvratov, napr. keď víťazi základnej časti boli porazení tabuľkovo slabšími hráčmi. Napínavé semifinále nám nakoniec rozhodlo, že o prvé miesto v turnaji si to medzi sebou rozdali hráči z tímu MULTIXFC Nám sa nechce. Duel o tretie miesto si zahrali naši divadelníci pod názvom Näyttelijöitä a z UFL-ky známy Ritiers. Aj keď názov ich družstva napovedal, že sa im veľmi hrať nechcelo, hráči FC Nám sa nechce porazili od vyraďovacej časti všetkých svojich súperov a stali sa našimi prvými víťazmi tohtoročného UFO turnaja! Víťazom gratulujeme a prajeme im ešte veľa ďalších úspechov v ďalších florbalových turnajoch! 🙂

 

Celkové poradie víťazných tímov:    

  1. miesto – FC Nám sa nechce  DSC_0670
  2. miesto – MULTIX DSC_0667
  3. miesto – RitiersDSC_0661

 

V štatistikách sa najproduktívnejšou hráčkou a zároveň najlepšou strelkyňou turnaja stala Mária Suchoňová z tímu Slová sú zbytočné, z chalanov bol najlepším strelcom Lukáš Zachar z tímu MULTIX, a najproduktívnejším hráčom turnaja sa stal Michal Mravík z tímu Ritiers. Najlepší hráči boli ocenení diplomom a peknými vecnými cenami. Všetkým srdečne gratulujeme!

Na záver celého UFO turnaja sa chceme v mene organizátorov a celého športového tímu UPeCe poďakovať všetkým zúčastneným tímom aj účastníkom turnaja, pískajúcim rozhodcom, zapisovateľom výsledkov, moderátorke Márii Budzákovej, fotografke Evke Dobákovej za zvečnenie turnajových momentov, Gastro tímu za ich čas a prípravu obeda, otcovi Martinovi Štefancovi za požehnanie do turnaja a aj celému technickému tímu za ich aktívnu službu a spojazdnenie techniky i hernej aplikácie, a nakoniec aj každému jednému z vás, čo ste vytvárali atmosféru nášho 1. ročníka UFO turnaja. Veríme, že sa stretneme a vidíme aj v jeho ďalších ročníkoch a prajeme Vám ešte veľa krásnych športových aktivít a herných zážitkov!

Vaši šporťáci UPeCe 🙂

DSC_0671

Celkový priebeh turnaja nájde TU.

Kompletnú galériu fotiek môžete nájsť TU.

 

Pridať komentár

vyžadované