Medzitímový florbalový turnaj

Medzitímový florbalový turnaj

Dňa 6. 2. 2016 sa v priestoroch Univerzitného pastoračného centra v Bratislave uskutočnil florbalový turnaj medzi tímami, ktoré v ňom pôsobia. Turnaj mal charakter športového „teambuildingu“, kde si jednotlivé tímy v priateľskej atmosfére zmerali sily v tomto čoraz obľúbenejšom športe.

Na turnaj sa prihlásilo celkovo štrnásť tímov, ktoré boli rozdelené do troch skupín (5 – 5 – 4). Zaujímavosťou bolo, že niektoré tímy si zvolili krycie názvy, na základe ktorých nebolo možné špecifikovať o koho ide, a naopak ďalší sa spoľahli na ich oficiálne názvy, upravené pre športovú udalosť. Tímy pozostávali zo štyroch až šiestich členov, pričom neplatilo žiadne obmedzenie na počet dievčat a chlapcov ako je to v prípade UPeCe florbalovej ligy (UFL). Väčšina tímov bola aj tak zmiešaná, avšak objavili sa aj čisto chlapčenské. Vzhľadom na veľký záujem si športovci vytvorili až dva tímy, ktoré zápasili v dvoch rôznych skupinách. Kľúč k postupu do štvrťfinále bol celkom prijateľný – automaticky postupovali tímy, ktoré obsadili prvé 2 miesta v jednotlivých skupinách a dva tímy z tretích miest podľa počtu získaných bodov. Zároveň sa tímom v skupinách s piatimi členmi odpočítal zápas s tým, ktorý skončil na poslednom mieste, aby skupina C nebola znevýhodnená.

Turnaj začal o 8:00 zápasmi v základných skupinách a od začiatku bolo vidieť, že všetky tímy to berú vážne a chcú zabojovať o čo najlepšie umiestnenie. Treba však podotknúť, že turnaj sa niesol v priateľskom športovom duchu a rozhodcovia nemuseli riešiť žiadne väčšie problémy. Už po základných skupinách sa vyprofilovali najväčší ašpiranti na celkový triumf v turnaji a to tímy Športovci “B“ a (pyro)TECHNICI, ktorí suverénne vyhrali ich skupiny bez straty jediného bodu a s vynikajúcim skóre. Najvyrovnanejšia bola skupina C, kde sa pôvodne očakávala spanilá jazda Srdienok (koordinátori), avšak opak bol pravdou a do poslednej chvíle sa museli strachovať o svoj postup, ktorí si zabezpečili remízou v poslednom zápase skupiny. Za zmienku stojí zápas v skupine B, kde sa proti sebe postavili Športovci “B“DeKa. Favorit zápasu bol vopred jasný, a keďže outsideri z DeKy chceli zamedziť vysokej prehre, zvolili si ako súčasť športového oblečenia deku. Avšak ani táto kreácia im nepomohla a z vlastnej bránky museli vyťahovať až desať loptičiek.

Približne na pravé poludnie sa ukončili všetky zápasy v základných skupinách, a zároveň sa rozlúštila hádanka ohľadom postupujúcich do štvrťfinále. Ešte pre samotným rozlosovaním štvrťfinálových dvojíc sa všetci hráči mohli do sýtosti najesť vynikajúceho gulášu, ktorý pre všetkých pripravil Gastro tím. Pri losovaní boli tímy rozdelené do dvoch košov. V prvom sa nachádzali víťazi základných skupín (Športovci “B“, (pyro)Technici, 4Life) a jeden tím z druhého miesta s najvyšším počtom bodov (Gastro), druhý kôš tvorili ďalšie 2 tímy z druhých miest (Florbalová Divízia – Alfa tím, Športovci “A“) a 2 tímy s tretích miest (Srdienka, 3DA tím). Žreb proti sebe postavil tieto dvojice:

 • (pyro)Technici    vs.   Športovci “A“
 • 4Life    vs.    Florbalová Divízia – Alfa tím
 • Športovci “B“    vs.   Srdienka
 • Gastro    vs.   3DA tím

Športovci “B“ aj (pyro)Technici potvrdili úlohu favoritov, aj keď ich súperi im nenechali nič zadarmo a dokonca Športovci “B“ na to potrebovali až predĺženie. Najzaujímavejší štvrťfinálový zápas sa odohral medzi 4Life a Florbalová Divízia – Alfa tím, keď o postupujúcom museli rozhodnúť až strely zo stredu hracej plochy do prázdnej brány. Táto lotéria nakoniec skončila lepšie pre Florbalovú Divíziu – Alfa tím. Posledným postupujúcim do semifinále sa stal 3DA tím, ktorý si hladko poradil s Gastro.

Semifinálové dvojice vytvorili Športovci “B“ s 3DA tím a Florbalová Divízia – Alfa tím s (pyro)Technici. Zaujímavosťou je, že z posledných štyroch tímov v turnaji boli až tri zo skupiny B, ktorú je preto možné považovať za najsilnejšiu. V prvom semifinálovom zápase sa proti sebe stretli tímy z tej istej základnej skupiny, ktorých prvý zápas skončil jasným víťazstvom 9:4 pre Športovcov “B“. Aj ich druhý zápas vyzeral byť jasnou záležitosťou favoritov, keď ešte v polovici druhého polčasu viedli 5:1, avšak potom prišiel veľký obrat 3DA tímu a vďaka 4 gólom Mareka Frištyka za pár minút vyrovnali. Zápas sa tak rozhodoval až v predĺžení, kde si Športovci “B“ opäť vytvorili sľubný náskok o dva góly, o ktorý na konci predĺženia takmer znova prišli. Nakoniec sa však tešili z postupu do finále, keď zdolali 3DA tím v pomere 7:6 po predĺžení. V druhom semifinálovom zápase sa (pyro)Technici mohli spoľahnúť na svojich streleckých lídrov (Miloš Pallo, Dominik Šubjak) a zaslúžene postúpili do finále po výhre 3:0.

 

V súboji o tretie miesto sa teda stretli 3DA tím a Florbalová Divízia – Alfa tím, ktorých vzájomný zápas v základnej skupine skončil nerozhodne. Z toho dôvodu bol očakávaný veľmi vyrovnaný súboj, avšak opätovne sa ukázalo, aký je florbal nevyspytateľný, keďže 3DA tím rozdrvil svojho súpera v pomere 12:3. Štatistiky si výrazne vylepšili Marek Frištyk (5 + 1) a Kristián Stroka (4 + 3), ktorý sa nakoniec stal najproduktívnejším hráčom na turnaji s 19 gólmi a 7 asistenciami. Vo finále sa stretla najviac očakávaná dvojica – Športovci “B“ a (pyro)Technici, ktorí počas celého turnaja podávali najlepšie výkony. Miernym favoritom boli  Športovci “B“, vzhľadom k peknej oku lahodiacej kolektívnej hre, ale bojovnosť tímu (pyro)Technici a nekompromisné využívanie ponúknutých šancí, viedlo k ich zaslúženému víťazstvu (5:2), a zároveň prvému miestu v turnaji. (pyro)Technikov aj vo finále ťahala dvojica Šubjak (3 góly) a Pallo (2 góly), pričom druhý menovaný sa stal najlepším strelcom celého turnaja za 21 gólov. Za Športovcov “B“ dala oba góly Michaela Repková, ktorá bola aj najlepšou strelkyňou (9 gólov). Za zmienku stoja aj hráči s najväčším počtom asistencií – Ján Ševčík (11) a u dievčat Mária Koláriková (4).

Tímy, ktoré skončili na prvých troch miestach si okrem medailí vyzdvihli aj sladké odmeny, s ktorými sa radi podelili s menej šťastnými, ktorí vydržali až do konca turnaja.

Veľká vďaka patrí:

 • Gastro tímu
 • Technikom
 • Jankovi Lukášovi a Milke Brišovej (fotografie)
 • Miroslavovi Hudákovi a Jánovi Jakabovičovi (aplikácia)
 • Pátrovi Johnymu Ambattu (požehnanie a aktívna účasť)
 • Všetkým zúčastneným tímom a ľuďom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapojili do prípravy, priebehu alebo upratovania po skončení turnaja

Bohatú fotogalériu nájdete tu

1 Komentár

  • Nelly

   29. apríla 2017

   So that’s the case? Quite a relteavion that is.

   Reply

Pridať komentár

vyžadované