MEDZIUPECE FLORBALOVÝ TURNAJ 2019

Milí čitatelia!

Po dlhom čase sa Vám opäť hlásime a prinášame krátky prehľad športovej udalosti, ktorá prebiehala pod záštitou Športového tímu UPeCe sv. Jozefa Freinademetza. V sobotu, 16.3.2019, sa konal v našom bratislavskom centre už 5. ročník úspešného MUF CUPu (Medzi-UPeCe Florbalový Pohár). Privítali sme hneď niekoľko hostí a športových priaznivcov, prevažne z celého Slovenska, a to konkrétne z týchto miest: Trenčín, Nitra, Žilina, Martin, Banská Bystrica, Zvolen, Prešov a Košice.

Aj keď samotné florbalové zápasy prebiehali iba v sobotu, slávnostné otvorenie turnaja spojené so sv. omšou, privítaním hráčov, ako aj samotná registrácia a ubytovanie účastníkov turnaja sa udialo už v piatok večer. Všetko sa nieslo v priateľskej atmosfére a na hosťoch bolo vidno nadšenie z príchodu do nášho hlavného mesta a zároveň aj odhodlanie umiestniť sa v turnaji čo najvyššie. Z časového hľadiska boli v piatok po spoločnom duchovnom programe zverejnené a odprednášané formou prezentácie s prednáškou nové pravidlá turnaja. Nasledovalo rozlosovanie jednotlivých tímov do dvoch hlavných skupín po 5 tímov. Na záver dňa bol voľný program, aby hráči mali čo najviac energie na nasledujúci deň.

V sobotu ráno sa začal spoločný deň rannou sv. omšou o 7:15, po ktorej nasledovali chutné raňajky a presun do priestorov telocvične VM Ľ. Štúra, kde sa približne od 9:15 začal odohrávať samotný turnaj. Základná časť turnaja sa odohrala ešte pred obedom, počas ktorého sa vyhodnocovali jednotlivé tímy podľa ich dosiahnutých výsledkov v skupine.

Po krátkej pauze sa začali zápasy, v ktorých už išlo do tuhého. Zároveň už platilo pravidlo, že víťazi postupujú ďalej a porazení v turnaji končia. Šťastie bolo vrtkavé, skákalo z jedného tímu na druhý, a preto sme boli svedkami aj náhlych zvratov, ale aj veľmi pekných rozhodujúcich gólov. Napríklad tímy, ktoré boli v základnej časti na tom bodovo lepšie, boli porazené tabuľkovo slabšími tímami.

Do napínavého semifinále sa nám nakoniec dostali tímy z Martina, Žiliny, Prešova a Bratislavského A-čka. O prvé miesto v tomto ročníku MUF CUP-u si to medzi sebou rozdali hráči z prevažne lekárskeho tímu z Martina a oranžových bojovníkov na čele s najlepší hráčom turnaja zo Žiliny! Duel o tretie miesto si zahrali naši domáci z Bratislavy a metropoly východu s pevnou fanúšikovskou základňou z Prešova. Zápasy boli nesmierne vyrovnané i napínavé. V oboch prípadoch sa rozhodlo až v predĺžení. Víťazom sa nakoniec po florbalových drámach stali hráči z CUP Martina, ktorým srdečne gratulujeme a prajeme ešte veľa úspechov na ďalších florbalových turnajoch a aj na ich ceste za ich vysnením povolaním!

 

Celkové poradie víťazných tímov:

  1. miesto – CUP Martin

  2. miesto – UPC Žilina

  3. miesto – UPC Prešov

  4. miesto – UPeCe Bratislava A-čko

  5. miesto – UPC Nitra

  6. miesto – UPeCe Bratislava B-čko

  7. miesto – UPC Trenčín

  8. miesto – UPC Banská Bystrica

  9. miesto – CUP Zvolen

  10. miesto – UPC Košice

 

V štatistikách sa najproduktívnejšou hráčkou a zároveň najlepšou strelkyňou turnaja stala Daniela Brindová z tímu Prešovského UPeCe, v ktorom pritom odohrala všetky zápasy, nakoľko to bola ich jediná hráčka. Z chalanov bol najlepším strelcom aj hráčom Pavol Kameník z tímu Žilinského UPeCe. Najlepší hráči boli ocenení peknými vecnými cenami. Výhercom a aj všetkým zúčastnením hráčom gratulujeme!

Na záver celého turnaja sa chceme v mene organizátorov MUF CUP-u a celého športového tímu UPeCe poďakovať všetkým zúčastneným tímom aj účastníkom turnaja, pískajúcim rozhodcom, zapisovateľom výsledkov, fotografom, Gastro tímu za ich čas a prípravu stravy pre nás, všetkým zúčastneným duchovným otcom zo všetkých UPeCe-čiek, ktorí na nás mysleli a sa za nás modlili, ďalej aj technickému tímu za ich aktívnu službu a spojazdnenie techniky, všetkým sponzorom za ich ceny a vzájomnú spoluprácu a nakoniec aj každému jednému z Vás, ktorý si bol súčasťou nášho celoslovenského turnaja. Veríme, že sa stretneme a uvidíme aj v jeho ďalších ročníkoch! Prajeme Vám ešte veľa krásnych športových a aj duchovných aktivít a zážitkov!

 

Za šporťákov UPeCe Bratislava,

Andy „Pandy“ Pinkalský

 

Zopár fotiek môžete nájsť TU

MEDZIUPECE FLORBALOVÝ TURNAJ 2019

Pridať komentár

vyžadované